(Raamatuga tutvumiseks vajuta raamatu pealkirjale, tagasi raamatukogu kodulehele saamiseks kasuta Back/Tagasi nuppu)

2018

Uue Hiina meditsiini käsiraamat

2017

Magusaga kaalust alla
Magusahimust vabaks
Joogaga õnnelikuks
Holistiline Hiina meditsiin igapäevaelus
Südamega südamest


06.2015

Arstiabist Helme kihelkonnas läbi sajandite


04.2015

200 nõuannet, kuidas süüa tervislikult ja tunda end hästi

Eluküsimused.Tervislik toitumine ja paast

Enesetervendamise olemus. Kuidas tuua oma ellu tervist ja õnne

Saladused, mis on inimestel, kes pole kunagi haiged. Mida nad teavad, kuidas see toimib, mis kasu on sellest teistele


02.2015

Tervis vanemas eas

Ai, liigesed


08.2014

Püha taevas, sa oled rase!


05.2014

Tervislik toit lapseootel naisele, imikule, väikelapsele


02.2014

Tervislikud probiootilised ja prebiootilised toidud
Miks karta puuki?


01.2014

Teetatervendamise rütm ideaalkaalu leidmiseks

Maailma supertoiduainete käsiraamat

Südameasi

Gunnar Aarma elutarkused

Esmaabi käsiraamat lastele


11.2013

Prillitoosi terviseraamat. Toit ja tervis


09.2013

Naise terviseraamat


05.2013

Unusta prillid

03.2013

Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter. Sissevaade eesti rahvameditsiini
Painav söögiisu. Mida tähendavad isud teatud toitude järele ja kuidas neist jagu saada?


02.2013

Enesetervendamine reikiga


01.2013

Armurohud. Eesti armutaimede teejuht
Pukka elustiil
Pilates. 9 programmi igale tasemele
Tervenda iseennast
1001 looduslikku viisi nooreks jääda
Soo- ja metsamarjade raviomadused
Näo fitness12.2012


Jooga lapseootel naisele Loomulikuks sünnituseks ettevalmistavad võimlemis- ja joogaharjutused 


11.2012

HOIA JA AITA SELGA II


10.2012


Looduslik kosmeetika

Autor: Karen Gilbert 


07.2012

Naise tervis

Tervise teejuht naistele igaks eluetapiks Autor: Gillian McKeith 

"• Retseptid tervise tugevdamiseks ja levinumate terviseprobleemide leevendamiseks.
• Elustiilialased nõuanded, et olla parimas vormis. TAHATE OLLA OMA PARIMAS VORMIS: ENESEKINDEL, POSITIIVNE JA JÕULINE NAINE?
• tundke end superseksikana oma säravate juuste ja veatu nahaga
• võtke kasutusele oma sisemine tervendav energia
• tõuske igal hommikul reipana ja olge energiline päev läbi
• suurendage oma viljakust ja rasestumisvõimalusi
• saage üle oma igakuisest depressioonist
• saavutage suurepärane füüsiline vorm east sõltumata

GILLIAN McKEITH näitab teile, kuidas saavutada kontrolli oma hormoonide üle, nii et võite purjetada läbi puberteedi, särada raseduse ajal ning minna läbi menopausi graatsiliselt ja väärikalt. 
Õppige toime tulema kõigi oma kehas toimuvate muutustega, nii et võiksite olla parima füüsilise, vaimse ja emotsionaalse tervise juures ja saaksite hakkama kõigi probleemidega, mida keha – ja elu – teie teele veeretab.


Hoia ja aita selga. 1. osa

Autor: koostaja Kadi Sarendik

AIDAKE SELGA VÕIMLEMISE JA MASSAAŽIGA. Kõik teavad, et seljavalud tulevad ja lähevad, kuid selleks, et valud ja lihaspinged ei areneks haiguseks, mida rahvasuu kutsub radikuliidiks, nimmevaluks, ishiaseks või muul viisil, saab ise palju ära teha. Lihaste ülepingest, valust ja jäikusest on asjatundliku ravimassaaži ja võimlemisharjutuste abil suhteliselt lihtne vabaneda. Painduvuse ja liikuvuse arendamiseks leiab lugeja Sünnimaa raamatust rohkesti venitus- ja lõdvestusharjutusi, nende sooritamine on aidanud igas vanuses eneseravijaid. Kui selg, kael ja kehahoiak on paigast ära, leidke üles nimme- ja radikuliidivalupunktid, sirutage paika lülid, võtke kasutusele punkti- ja ravimassaaži võtted, tehke elujõuharjutusi, tasakaalustage energiaid. Kui tunnete, et selg ja nimmekoht hakkavad kangeks jääma ning aeg-ajalt käib läbi tüütu näriv valu, pange vaim valmis ja asuge iga päev harjutama. Paljud pehmed liigutused ja kodused ravivõtted toovad tagasi tervise ja hingerahu.


06.2012

Ülekaal ja mehe tervis

Autor: Kristo AusmeesKristel Ehala-AleksejevMargus ViigimaaMarko Pomerants


Raamat annab ülevaate ülekaalust ja sellega seotud terviseriskidest


04.2012


Kaalul on ülekilod

Nõuandeid neile, kel aastaid 40+
Autor: Mai Maser, Anne Piirsalu, Kaja Torm, Tiina Lang, Figuurisõbrad

Sellest raamatust saad lugeda erinevate Eesti inimeste kogemusi normaalse kehakaalu ja hea enesetunde saavutamiseks. 

Siit leiad Figuurisõprade spetsialistide nõuandeid toitumisharjumuste tervislikumaks muutmiseks ning valmismenüü neljaks nädalaks nii naistele kui meestele koos ostunimekirjaga. 

Menüüs on kerged ja kiiresti valmivad toidud, mis sobivad kogu perele, suurendades koguseid vastavalt sööjate arvule. 

Kui ostad koju vaid nimekirjas olevaid toiduaineid, siis säästad raha, salened kuni 1 kg nädalas ning toitud tervislikult. 

Olles üle 40 aasta vanune tuleb teada, et oled muutunud teistsuguseks ning ka kehal on nüüd erinevad vajadused. 

Naise kehakuju hakkab muutuma ümaramaks ning kehakaal suureneb. Peale selle lisanduvad eluaastatega erinevad mured ning need summeeruvad üldiseks rahulolematuseks. Lõpptulemusena võib tekkida kehakaalu liigne kasv, rasvumine ja kuhugi ei jää ka haigused. 

Meestel on samad mured ja kehas toimuvad ealised muutused, kuid selles kõiges ei ole kindlasti “võrdõiguslikkust”.
Peida

03.2012

Sassi raviraamat 3

Autor: Aleksander Heintalu

Sassi raviraamat

Autor: Vigala Sass

“Sassi raviraamat: Ravimine taimedega 4” on jätkav osa põllumajandusdoktor Aleksander Heintalu (rahvasuus Vigala Sassi) taimedega ravimist uuriva ja praktiseeriva elutöö (ca 22 000 retsepti) avaldamisest. Ravimtaimede retseptide tutvustamine algas tosinkond aastat tagasi ilmunud raamatus “Minu raviraamat 3: Ravimine taimedega 1-3”. Ka see raamat on üles ehitatud haigustepõhiselt ning koostatud tähestikulises järjekorras. Haiguste nimed on ladinakeelsed ja algavad tähest C – kohast, kus eelmises raamatus pooleli jäädi. Lugeja leiab nende kaante vahel ligi 1800 retsepti erinevate haiguste raviks. Korratud on olulisemat taimi ja nendega ravimist puudutavat üldinfot.
Teksti illustreerivad fotod Sassi kodukohast.

02.2012

Hoia ja aita liigeseid. 1.osa.

Kodused ravimised ja luuvalurohud

Kadi Sarendik


Sünnimaa kirjastuse uue terviseraamatu esimesest osast leiab lugeja üle 600 ravivõtte ja retsepti, mis on aidanud rahvaravist abi otsinud inimesi sagedamini esinevate liigesehaiguste vastu. Eestis põeb liigesehaigusi iga viies inimene, üle poole haigetest on nooremad kui 50 eluaastat.Rahvalikus ravipraktikas on peetud liigesevalu tekitavate haigustena silmas eelkõige reumat, artriiti ja podagrat, aga ka osteoartroosi ja teisi hädasid, mis põhjustavad toesevalu ehk valu luudes, liigestes ja lihastes. Sellega, et meil siit-sealt aeg-ajalt valutab, on harjunud paljud. Kergemate valude puhul piisab ravimiseks lihtsatest kodustest vahenditest - ürdivannist, kasevihaga vihtlemisest, külmakotist või valuvaigistavast geelist. Sageli on kiiret efekti andnud vanaemade luuvalurohud, metsaapteegist ja ürdipõllult korjatud vahendid, tinktuurid ja määrimised. Keerulisematel juhtudel on enesetervendajad katsetanud erinevaid raviviise, neist tõhusamad välja noppinud ja ravimeetodina kasutusele võtnud.Koduses tervenduses on otsitud rohtu igasuguste liigestega seotud valude, sealhulgas kukekannuse, varbakondi, luumurdude ja venituste vastu.


Hoia ja aita liigeseid. 2.osa.

Ravivõtted valu ja väsimuse vastu

Kadi Sarendik


Sünnimaa liigesevaluraamatu teise osa sisustavad idast ja läänest pärit võimlemised, raviharjutused ja toonust tõstvad massaaživõtted. Siia on valitud 400 konkreetset harjutust ja õpetust, kuidas leevendada valusid põhjustavaid seisundeid, vabaneda hommikusest liigesjäikusest, tugevdada kaela-, selja- ja kõhulihaseid, treenida rinna- ja säärelihaseid, hoolitseda hellalt põlvede eest ja vältida enneaegset vananemist. Kõik liigesevalusid ennetavad võtted ja soovitused on ajaproovile vastu pidanud ning aidanud tööst väsinud kehade ja liigestega imet teha. Peatähtis on võimelda heas meeleolus, säilitada nooruslikku rühti, anda mõõdukat koormust igale lihasrühmale ja muuta päeva päikselisemaks. Eneseravija saab kõik olulisemad meetodid ise ära proovida ja huvi korral keha seisundit testida. Kuna valu annab märku, et organismis on midagi korrast ära, tehke esmalt kindlaks valu põhjus ja püüdke see kõrvaldada. Lisaks liikumisharjutustele võtke kasutusele oma karakterile ja meeleolule sobiv massaažitehnika ning alustage süsteemset terviseparandust.


01.2012

Pilates eestlasele

Harjutusi igale tasemele


Eva Pettinen

„Pilates eestlasele“ on esimene Eesti oma autori raamat, mis tutvustab maailmas ülipopulaarset pilatese matitreeningut.

Raamat on praktiline abivahend nii algajale kui ka kesktasemel ja edasijõudnud harrastajale iseseisvaks pilatese treeninguga tegelemiseks. Iga harjutuse juures on põhjalik kirjeldus ning illustreeriv fotomaterjal, mis aitab teha harjutust korrektselt. Kokku üle 300 foto koos abistavate joonistega. Autor on pannud suurt rõhku harjutuste võimalikult tervislikule sooritamisele, arvestades eri tasemel harastajate vajadusi. Pilatese üks eesmärke on anda inimesele võimalus kasutada oma keha treeningus ja igapäevaelus sellisena, nagu me loodud oleme – mitmekülgselt liikuva ja tugevana. Alusta sellega juba täna!

• 34 klassikalise põhiprogrammi harjutust ja nende kirjeldus 
• Üle 300 foto koos abistavate joonistega 
• Põhjalik pilatese matitreeningu tutvustus 
• Eri treeninguvahendite kasutusjuhendid 
• Uute pilatese treeningstiilide tutvustused 
• Ülevaade pilatese ajaloost Eestis ja maailmas 

Lapseootus ja kilod

Marge Mahla

Lapseootele jäädes võid tabada end mõttelt, et nüüd võib kaalujälgimise mõneks ajaks unustada, sest toiduga patustamine jääb raseduse kasvamise varju. Mõnus on ka diivanil pikutada ning oodatavast lapsest uneleda. Tegelikult on toitumine raseduse ajal omamoodi kaalujälgimine, et kehakaalu tõus jääks normi piiridesse ning et toiduvalik oleks parim nii naise kehale kui lapse arengule. Samuti on liikumine väga vajalik nii heaks enesetundeks, lihastoonuse hoidmiseks kui ka energia kulutamiseks. Raamatus on lihtsalt ja lühidalt kokku võetud tänapäevased seisukohad raseda tervisliku elustiili kohta. Toitumissoovitused on koostanud Tartu Tervishoiukõrgkooli ämmaemandate õppejõud Marge Mahla. Liikumisnõuannete osast leiad ka aeroobikatreener Rica Varuli koostatud treeningukava, et kodus harjutades head vormi säilitada. 

15 minutit. Kõhulihaste treening 

Joan Pagano
 

Treeni kerelihaseid, et saavutada täiuslikult trimmis keha. Selgitavad fotod näitavad kõik harjutused samm-sammult ette, kaasasoleva DVD pealt saab vaadata raamatu kõiki nelja treeningukava.

Raamatu autor Joan Pagano on üks New Yorgi parimaid fitness-spetsialiste.


12.2011

Nastja hea tervise kokaraamat

Nastja


Toit ei ole pelgalt vahend, mille abil inimene elus püsib. Toit on ravim, mille abil saab jagu pea kõikidest maailma hädadest. Mina alustan teinekord söögitegemist väikse palvega, et korrastada oma mõtteid ning panna enda valmistatud roogadesse vaid positiivseid emotsioone. Hea tujuga valmistatud toit tuleb ju kohe kuidagi paremini välja. Lisaks mõjub see ka sööjale meeleolu tõstvalt, andes hulga head energiat. On palju lihtsaid nippe, kuidas teha enda valmistatud toidud kasulikuks ja maitsvaks. Jagan hea meelega kõiki oma järele proovitud tarkuseid siin raamatus ka teiega. Leiad siit üle 73 retsepti.
Head katsetamist ja head isu!


Aja oma keha vormi: tuld rasvpadjanditele!

Max Tomlinson


Elustiil, toitumisharjumused ja isegi ümbritsev keskkond võivad mõjutada hormoonide talitlust ja selle segi paisata ning see omakorda võib soodustada soovimatu rasva kogunemist teatud keha piirkondadesse.
Autor näitab, kuidas erinevate lihtsate ja tõhusate testide abil täpselt kindlaks määrata oma suuremad rasvpadjandid. Seejärel juhatab ta sind läbi eduka kaheosalise programmi, et tervislikele harjumustele alus panna ja energiat anda, millele järgneb innovatiivne plaan, mis julgustab sind sööma õigeid toite, tegema tõhusaid harjutusi ja elama aktiivset elu. Kui sa oled eesmärgi täitnud, saad ka juhised, kuidas saavutatud kaalu elu lõpuni säilitada. Lihtsasti loetav keeruliste väljenditeta raamat aitab mõista, miks mehed ja naised kaalus juurde võtavad ning kuidas ennast taas heasse vormi viia.

*Raamat näitab, kuidas VABANEDA RASVPADJANDITEST ja taastada terviklik, proportsionaalne figuur.

*Sihikule on võetud KUUS PÕHILIST PIIRKONDA, millega kuus nädalat tõsiselt tegeldakse.

*Iga piirkonna jaoks on välja töötatud ainulaadne ja spetsiaalne KOLMEST OSAST KOOSNEV PLAAN: tervislik toiduvalik, õiged looduslikud toidulisandid ja tõhusad harjutused.


09.2011


Mee raviomadused

Koostaja: gerda Kroom

Mett ja mesindussaadusi hinnati kõrgelt juba antiikajal. Sajandite vältel on meega ravitud mitmesuguseid haigusi, parandatud haavu, tehtud iluravi ja turgutatud vaimu. Mesi on väärtuslik, hästi omastatav toiduaine, mille paljude kasutusvõimalustega saabki käesoleva raamatu abil tutvuda.Meeapteek

Evald Übi

Tervendamine ja haiguste ennetamine mesindussaadustega.07.2011


Ela hästi

Ulrika Laan

Nii Londonis kui Eestis elav joogatreener ja kolumnisti Ulrika Laane esimene raamat „Ela hästi“ on joogafilosoofiline lugemine, kus kehalistele harjutustele on lähenetud ka vaimsest aspektist. Autor annab näpunäiteid, millist joogastiili valida, mis on mediteerimine ja kuidas mediteerida, räägib taimetoidust ja vaimsest heaolust. Humoorikas toonis keskendutakse sellele, kuidas olla julge ja elule avatud.


05.2011


Süda võtab sõna

Rein Vahisalu
 

Kardioloog Rein Vahisalu räägib südamehaigustest muhedas-mõnusas võtmes.Raamatus on juttu nii südamehaigustest kui ka kõigest nendega seonduvast - stressist, kolesteroolist jne. Lugeja saab teada, milline on normaalne pulss ja normi piiridesse jääv vererõhk, mida tehakse südamehaiguste ennetuskabinetis, kuidas oma elukvaliteeti parandada. Lisaks veel huvitavaid näiteid erinevatest haigusjuhtumitest.03.2011


Valed valuvaigistite kohta

Muinasjutt alati mõjuvatest tablettidest

Dr Berndt Rieger

Valu käes kannatavad paljud inimesed, kes ei saa vaatamata valuvaigistitele ja erinevatele valuravi vormidele abi. Valuvaigistid on ohtlikud ja sageli need ka ei mõju, ka valel suhtumisel võib olla fataalne tagajärg.


Sisehaiguste arst ja valuterapeut meditsiinidoktor Rieger näitab, et efektiivne valuteraapia tähendab toimetulekut erinevat tüüpi valuga. Ta tutvustab farmaatsiatööstuse ja survegruppide tahtest sõltumatult ja ilma ideoloogiliste silmaklappideta kõige perspektiivikamaid ravimeetodeid ja juhib paljude oma praksises kogetud näidisjuhtumite abil

24.01.2011


Nastja tarkuste raamat

Kristiina Genno

Ei ole võlukepikest, mida viibutades kerkivad meie ette rahamäed, hakkavad voolama piimajõed ning võidetakse kõik maailma haigused.
Küll aga on olemas vanarahvatarkused ja iidsed retseptid, mis pärinevad vanadelt ravitsejatelt ja mida pärandatakse põlvest põlve. Ravimiretseptid, mida teiega siin raamatus jagan, on saadud minu Siberis elanud vanavanaemalt Kalistalt. Ta oli küla ravitseja ja tänu oma võimetele väga hinnatud. Ei olnud haigust või muret, millest tema jagu ei saanud. Inimene saab väga palju ka ise enda jaoks ära teha. Et sünniks ime, on üldjuhul vaja väga palju usku ja õige natuke teadmisi. Tuleb ainult teada, kelle poole oma abipalvega pöörduda. Sellepärast räägingi siin raamatus ka meid saatvatest inglitest ja abistavatest kaitsepühakutest.
Maailm on midagi nii palju enamat kui vaid see, mida me näeme.

Metsamoori taimekosmeetika

Irje Karjus

“Kallis naine, see raamat on pühendatud Sulle, kes Sa elad näoga looduse poole. Sinu keha on Sinu hinge pesa. Kui see pesa on terve ja korras, siis on hingel hea ja turvaline oma kodus olla. Sinu kodu on Sinu sees,” ütleb selle raamatu autor Irje Karjus ehk Metsamoor.

Metsamoor on elanud looduse rüpes 20 aastat, jälgides, püüdes mõista ja kogedes looduses peituvat väge. Ta usub, et iga taim on vaimne olend, kellel on oma energeetika ja seeläbi mõju inimolendile. Selles raamatus avaldab ta oma mõtteid looduse ja inimese koostoimest: “Kui kutsud taimed endale appi, on hea teada, millest nad Sinuga “räägivad”, millist infot nad annavad ja kuidas nad Sind aidata saavad.”

“Metsamoori taimekosmeetika” pakub Sulle üle 100 retsepti oma loodusliku ilu säilitamiseks ja turgutamiseks. Kõik retseptid, mille koostisosadeks on peamiselt Eestis kasvavad taimed, on autor ära proovinud ka omal nahal. Tema õpetus on lihtne ja samal ajal sügav – välise ilu ja enese eest hoolitsemise kõrval aitab Metsamoor Sul ürgse tarkuse varasalvest ammutada sisemist tasakaalu.

Soovime Sulle meelelist lugemist ja hingega mõistmist sellel teekonnal vaimustavasse ja salapärasesse taimeriiki.

Aastaga haigustest priiks. Tervenduskalender 2011

Kuu liikumist jälgiv kalender koos rahvaraviretseptidega.


01.09.2010


Millest haigused räägivad

Sümptomite sõnumid

Kurt Tepperwein

Äratage oma hinge tervendav vägi! Iga haigus on teadvuse ebakõla väljendus. Iga sümptom annab meile kehareaktsioonide kaudu täpselt teada, kus on tasakaal paigast nihkunud. Haigussümptomeid mõistes ja õigesti tõlgendades annab raamat juhtnööre tervenemiseks. Sümptomid juhatavad meid haiguste tõeliste põhjuste ja meie enda juurde. Sissejuhatavas osas tutvustatakse seoseid keha ja vaimu vahel, sellele järgneb enam kui saja sümptomi detailne kirjeldus ühes nõuannetega, mida ette võtta. Kurt Tepperwein on tervendaja ja terapeut. Alates 1984. aastast on ta Rahvusvahelise Teaduste Akadeemia dotsent. Ta juhib mentaalse treeningu töörühma. Mentaalne treening on kujunenud paljude inimeste, mitte üksnes tippjuhtide ja sportlaste, elu oluliseks osaks ja teeks edule.

Meie ravimtaimed

Teejuht 310 Eestis kasvava ravimtaime juurde

Mall Värva

Raamatus on 207 Eestis looduslikult kasvavat ja 103 aias kasvavat ravimtaime. Tuntud-teatud taimede kõrval on siin oma koha leidnud ka alles hiljaaegu meie aedadesse jõudnud ravimtaimed.

27.07.2010


Suhkur – magus enesetapp

Nancy Appleton ph. D.;N.Jacobs

See on ohtlik, sõltuvusttekitav aine, mida võib leida kõikjalt. See ei ole illegaalne. Tegelikult on see saadaval mänguväljakute läheduses, koolides, töökohtadel, kodudes ning puhkuse veetmise kohtades. Seda on praktiliselt kõiges, mida sööme ja joome. Selle valge aine nimi on suhkur. Pikka aega seostati seda vaid hambaaukude ning kaalutõusuga, kuid nüüd ka paljude laastavate terviseprobleemidega, sh. vähi, epilepsia, dementsuse, hüpoglükeemia ja rasvumisega.
Käesoleva raamatu autorid, suhkrusõltuvuse ekspert dr. Nancy Appleton ja terviseajakirjanik G.N.Jacobs, mitte ainult ei paljasta sissesöödava suhkrukoguse tohutuid koguseid, vaid toovad välja ka terviseprobleemide ja magusasöömise vahelise seose. Samuti soovitusi tervislikuks eluks ja retsepte magusaisu taltsutamiseks.

Raamatust „SUHKUR – magus enesetapp“ leiad paljude muude kõrval vastuse ka järgmistele küsimustele: Kas suhkur mõjutab laste õpisuutlikkust?
Kuidas suhkur toidab vähktõbe?
Kas šokolaad on kasulik?
Kuidas vabaneda suhkrusõltuvusest?


Puud ja põõsad toiduks ning raviks

Toivo Niiberg

Eestimaa järjest soojenev kliima on võimaldanud meile sisse tuua ja edukalt kodustada paljusid uusi iluaianduslikke kultuure, mis väärivad tunnustust ka marja-puuviljakultuurina, nagu pähklipuud, söödav kuslapuu, must aroonia, ebaküdoonia, toompihlakas, kuldsõstar, viltkirss jne.
Samas tasuks ka enamat viljelemist kuidagi unustusse vajunud, aga samas väga väärtuslikud sarapuud, kibuvitsad, vanaemade kreegipuud, kultuurpihlakad, toomingad, viirpuud jne.
Enamat väärtustamist vajaks mitte ainult ilupuudena vaid ka ravimtaimedena- ning toidulaua rikastajatena ka meie oma kadakas, tamm, pärn, magesõstar, metskibuvits, kukerpuu jne.
Raamatu eesmärgiks on väärtustada nii uusi perspektiivseid ilupõõsaid-puid kui ka kodumaiseid, rõhutades eelkõige nende teisi kasutamisvõimalusi lisaks dekoratiivsusele, seda enam, et väikeses aias peaks iga puu- ja põõsas evima mitmekülgset otstarvet.


Lapse tervis

Kiire teejuht kuni 7aastaste tervise maailma

 

Raamat "Lapse tervis" jagab kõigile lastevanematele lihtsaid ja praktilisi nõuandeid. Soovitusi ja teavet kuni 7-aastase lapse tervise kohta annavad nimekad arstid ja teised oma ala tuntud spetsialistid nii Eestist kui ka mujalt. "Lapse tervis" tutvustab võimalusi, kuidas lapse füüsilist ja vaimset tervist hoida ning vajadusel ravida. Põhjalikult käsitletavate teemade hulka kuuluvad näiteks allergia, toitumine, nahahooldus, külmetus- ja viirushaigused ja palju muud.


Kodutohter

Tervendamise parimad retseptid

Gennadi Malahhov

Selles raamatus pakub loodusliku tervendamise klassik Gennadi Malahhov tõhusaid metoodikaid ja retsepte kõige enam levinud haiguste ravimiseks.
Raamatu rikkalikud teoreetilised ja praktilised soovitused aitavad teil luua oma tervendamissüsteemi, lugejate kirjeldatud lood innustavad töötama iseenda ja oma füüsisega.
See raamat ei ole meditsiiniõpik. Kõikide soovituste kasutamist tuleb kooskõlastada raviarstiga.


Hingepalsam

Osho

Põhjalik kogumik meditatsioonidest, lõdvestustehnikatest ning füüsilist ja vaimset heaolu ning teadlikkust arendavatest harjutustest.

Käepärases formaadis „Hingepalsam” käsitleb alljärgnevaid olulisi teemasid:
• vabanemine stressist ja füüsilistest pingetest
• enesekindluse suurendamine
• emotsionaalse ja füüsilise elujõu tugevdamine
• meeleolukõikumised
• seksuaalsus
• toitumine

Osho „Hingepalsam” pakub holistilisi ravimeetodeid eri­neva­tele tervise­hädadele. Iga peatükk algab mõne emotsionaalse või füüsilise tervisehäda kirjelduse ja diagnoosi­ga, millele järgneb rida retsepte. Ravimeetodite hulka kuulu­vad venitamistehnikad, meditatsioonid, naeru- ja hinga­mi­­s­harjutused, häälitsemised, visualiseerimised, ümi­­nad ja massaažid, mis peaksid aitama erinevate hädade puhul alates küüntenärimisest kuni unetuse ja depressioonini välja. Lisaks ravivõtetele annavad raamatule vürtsi Osho luulelised, humoorikad ja valgustavad kommentaarid, mis näitavad kätte suuna, kuidas oma vaimu ja kehaga rahu­jalale saada.

See raamat on lausa kohustuslik neile juba kogenud lugejatele, kellel on vajadus kestva holistilise inspiratsiooni järele, või ka neile, kes on alles oma otsingute tee alguses ning vajavad juhatust, kuidas elada tervislikku, pingevaba ja spontaansest rõõmust tulvil elu.


Hiina raviköögi kaheksa aaret

Susanne Hornfeck ja Nelly Ma

ÕPPIGE, KUIDAS SAAB VÄHESE VAEVAGA MAITSVAID ROOGI VALMISTADA
Traditsiooniline hiina meditsiin tunneb kaheksat tõelist „aaret”, mis nauditaval viisil toetavad tervist ja pikka iga: ingver, soja, rõigas, küüslauk, talisibulad, hiina kapsas, seened ja seesam.

♦ Siledam nahk tänu sojale
♦ Rõigas kaalulangetajana
♦ Talisibulad immuunsüsteemi eaks
♦ Tervistav shiitake-seen
♦ Ilu ja lõdvestus seesami abil


21.06.2010


Arutu söömine

Miks me sööme rohkem, kui arvame

Brian Wansink, Ph D

PARIM DIEET ON SEE, MIDA SA TÄHELE EI PANE. Mida räägib sinust su lemmiktoit? Kas taldriku suurus mõjutab söögiisu? Miks sa sööd rohkem, kui einetad koos sõpradega? Toidupsühholoog Brian Wansinki jahmatavad avastused toovad päevavalgele halastamatu tõe selle kohta, kui palju, mida ja miks me sööme – sageli ise märkamata. Milliste nippidega ahvatlevad restoranid ja kaubanduskeskused meid üle sööma? Kuidas mõjutavad muusika ja sisustus seda, kui palju ja kui kiiresti me sööme? Kuidas kaotada aastaga märkamatult kümme kilogrammi? Cornelli ülikooli toidu- ja kaubamärgilabori direktor Brian Wansink on viinud oma meeskonnaga läbi hulga lõbusaid ja kuratlikult nutikaid eksperimente – näiteks “põhjatu supikausi” katse –, et paljastada meie toitumisharjumuste taga peituvat varjatud dünaamikat. Tee juba täna arukamaid, nauditavamaid ja tervislikumaid valikuid söögitoas, ostukeskuses, einelauas – kõikjal, kuhu suundud, et kustutada oma nälga.


Enesekindlus

Kunst saada seda, mida sa tahad

Rob Young

Enesekindlad inimesed saavutavad rohkem. See raamat näitab, kuidas selliseks inimeseks saada. Enesekindlust on võimalik kasvatada ja arendada igas vanuses, tuleb vaid teada, kuidas seda teha.
Käesolev raamat kombineerib parimaid meetodeid kognitiivsest käitumisteraapiast, spordipsühholoogiast, neurolingvistilisest programmeerimisest, positiivsest psühholoogiast ja mujaltki. Dr Rob Yeung näitab, kuidas seista vastu oma hirmudele, saada enesekindlaks ja saavutada endale seatud eesmärgid.
Dr Rob Yeung, psühholoog ja treener, on kirjutanud üle tosina raamatu, mis on paljudesse keeltesse tõlgituna ilmunud kõikjal maailmas. Populaarse teleeksperdina juhib ta paljusid telesaateid, sealhulgas ka saadet „Kuidas saada oma unistuste töö” BBC-s.Inimtüüpide maagiline maailm

Aira Tammemäe

Kes sinu meeskonnas tegelikult töötavad? Mida nad juhilt ootavad? Kuidas saab juht nende saavutusi toetada?
Fritz Riemann on kirjutanud nelja hirmu põhivormi teooria. Siin raamatus on neli toredat tegelast – Puhh, Notsu, Jänes ja Iiah –, kes neid hirme suurepäraselt esindavad. Neli isiksust tegutsemas praeguses äriettevõttes. Igaühel omad hirmud, omad unistused, erinev motivatsioon ja takistused eesmärkide saavutamisel.

See on raamat juhtidele, aga mitte ainult. Viie aasta vältel on kogutud näiteid ja lugusid eri inimtüüpide argipäevast. Mõned neist on naljakad, mõned isegi kurvad, ent selline ongi meie elu. Raamat räägib suhtlemisest, koostööst, motivatsioonist, juhtimisest, müügitööst... ikka läbi nelja inimtüübi erilise ja erilaadse maailma. Milline neist oled Sina? Tõenäoliselt juba 50ndal leheküljel oskad seda ise arvata.


Kaika Lainest Vangani 5. raamat

Rahvaravi sõnastik III osa

Koostanud Heldur Jõgioja

Üle 750 iidse ja tänapäevase ravisoovituse esivanemate apteegist.
Pikaealisuse saladused.
Armujoogid ja -söögid.
Avicenna.
Soovitused Tiibetist.
Ravitsejate tervislik kokaraamat.
Kaalulangetamise tarkused.


Saage tuttavaks: Tundmatu armastus

Anatoli Nekrassov

Anatoli Nekrassov on tuntud uurija, psühholoog, filosoof, Kirjanike Ühingu liige, juhtiv perekonna ja isikute vaheliste suhete spetsialist ning paljude raamatute autor, mis käsitlevad isiksuste psühholoogiat, mehe ja naise vahelisi suhteid ja perekonna loomist. Anatoli Nekrassovi juhtimisel luuakse juba Venemaal perekonna kultuuri keskusi ja realiseeritakse perekonda valgustavaid küsimusi.

Raamat "Saage tuttavaks: Tundmatu armastus" jätkab raamatute seeria „Õpime armastama“ käsitlemist. Tõepoolest, armastamise kunsti peab õppima. Sellest räägivad paljud, kuid autor soovitab vaadata Armastusele uut moodi – nagu elavale mõistusega substantsile, kellega võib suhelda ja mida teadlikult võib oma ellu lülitada.

Raamat räägib sellest, kuidas taolist Armastust Maa peale tuua ja kuidas väljendada end täiesti uues kvaliteedis, ning annab võimaluse puutuda kokku nende sakraalsete teadmistega. Suhtuge raamatusse kui Armastuse sõnumitoojasse Maa peale, kui taolise Armastuse esimesse kiirekesse teie elus. Selline Armastus jääb teiega ja hakkab looma õnnelikku elu.


Sinu tark laps

Mida peab iga lapsevanem teadma lastekasvatusest ja suhetest lapsega 21. sajandil

Jesper Juul

Ajad, kus lastekasvatuse eesmärgiks oli õpetada vastuvaidlematut sõnakuulamist ja vanemate võimule allumist, on möödas. Seetõttu ei saa me enam kasutada neid lastekasvatusmeetodeid, mille eesmärgiks oli kuulekuse kasvatamine. Meie kõigi soov on näha oma lapsi iseseisvate, vastutusvõimeliste, avatud ja endaga kontaktis olevate inimestena. Selliseks saab laps kasvada vaid perekonnas, kus kõige olulisemaks on vanema ja lapse vaheline lähedane ja avatud suhe.
Paraku pole enamik meist oma lapsepõlves sellist kasvatust kogenud ning ainus, mida me sageli teame on see, kuidas me EI TAHA oma last kasvatada.

Jesper Juuli raamat annab lapsevanematele võimaluse leida vastused paljudele põletavatele ja seni vastuseta küsimustele. Piiride panemine, vastutuse võtmine, otsuste tegemine, lapse enesehinnang ja eneseaustus ning teised ülimalt olulised teemad leiavad selles raamatus põhjalikku ja kaasaegset käsitlust.

Kui meie laste käitumine paneb meid tundma, et oleme lapsevanematena läbi kukkunud, siis on põhjuseks peaaegu alati see, et me pole suutnud muuta oma armastavaid tundeid armastavaks käitumiseks ja oma häid kavatsusi tõhusaks koostoimimiseks.

Meie laste tarkus seisneb selles, et kohe sünnist alates suudavad nad oma tundeid väljendades anda meile tagasisidet. Lapsevanem saab seda tagasisidet kuulata ja sellest õppida, luues seeläbi oma lapsega veelgi lähedasemad suhted.

Jesper Juul sündis 1948. aastal Taanis ja on ametilt pereterapeut ja -nõustaja. Juul on rahvusvaheliselt tunnustatud peresuhete alane autoriteet ja mitmete raamatute autor. Ta on pereteraapia keskuse Kempler Institute of Scandinavia direktor ning töötab ka Horvaatia rahvusvahelises perenõustamise keskuses, jagades oma aega Kopenhaageni ja Zagrebi vahel.


Teejuht inimliku suuruse juurde

Robin Sharma

“Teejuht inimliku suuruse juurde” on silmapaistvalt tõhus ja äärmiselt praktiline käsiraamat, mis innustab sind jõudma maailmaklassi nii eraelus kui ka ametialal. Raamat, mille on kirjutanud Robin Sharma, maailma paremaid edutreenereid, kelle mõtteid on innukalt omaks võtnud kuulsad tegevjuhid, juhtivad ettevõtjad, rokistaarid ja kroonitud pead, samuti paljud Fortune 500 ettevõtted, sisaldab järeleproovitud valemit, mis aitab sul jõuda oma varjatud võimeteni ja elada erakordset elu.

Siit leiad:
* silmapaistvalt edukate inimeste isiklike harjumuste kirjeldusi;
* mõjusaid ideid, mille abil võid oma organisatsiooni tippu viia;
* erilisi strateegiaid, et muuta tagasilöögid uuteks võimalusteks;
* uuenduslikke taktikaid tippjõudluse saavutamiseks;
* nõuandeid tõelise rikkuse ja ehtsa õnne ligimeelitamiseks;
* edumeelseid ideid täiusliku tervise ja plahvatusliku energiataseme saavutamiseks;
* soovitusi, kuidas saavutada tasakaal töö ja eraelus ning elada lõbusamat elu.

Raamatu “Teejuht inimliku suuruse juurde” lehekülgedelt saad ebatavalisi nõuandeid, mis sind ülendavad, annavad energiat ja panevad tegutsema. Selliste nõuannete hulka kuuluvad “joo kohvi koos Gandhiga”, “räägi nagu superstaar”, “pühendu kõrgeimale klassile”, “probleemid toovad esile geeniuse”, “juhi ilma tiitlita” ja “võidab see, kes kogeb kõige rohkem”. See on raamat, mis puhub elu sinu päevadesse ja aitab elada parimat elu.

Robin Sharma on koolitusfirma Sharma Leadership International tegevdirektor. See firma aitab organisatsioonidel koolitada ilma juhitiitlita juhtivaid töötajaid ning jõuda maailmaklassi. Robin, kes on kaheksa raamatu autor, millest viis on jõudnud müügiedetabelite tippu ja mida on välja antud neljakümnes riigis, on samuti nõutud loengupidaja, juhtimistreener ning nõustaja sellistes firmades nagu Microsoft, Nike, FedEx, NASA, KPMG, IBM ja Noorte Presidentide Organisatsioon.


03.06.2010


Tohterduse ABC 8. osa

Rahvalikud ravimised

 

Rahvalikud ravimised: ekseemid-ekseemirohud, sügelused-nõgestõbi-seborröa, psoriaas-herpes-vöötohatis, roosipõletik-ihtüoos-lamatised, suuõõne- ja limaskestahaigused, kõhunäärmepõletik, soolepõletikud, düsbakterioos - rikkis soolestik.


12.05.2010


Keha ja tema isiksus

Psühholoogiline antropoloogia füüsilise isiksuse uurimismail

T.Bachmann

Vaadates punast või kollast õuna, mida te maitsnud ei ole, on raske arvata, kas tegemist on magusa või hapu suutäitega. Välimus vaikib sisust. Nähes aga kõrvuti tundmatut okaspõõsast ja lehtpõõsast, aimate tõenäoliselt õigesti, et esimene torkab, teine aga võib paigi teha. Väliselt tajutav reedab ...
Ent kuidas on lugu inimestega? Probleem ei ole pelgalt akadeemiline. Huvi psühholoogiliste isikuomaduste ja füüsise vaheliste seoste vastu on vägagi praktiline. Kuidas lugeda inimest? Millest räägib tema figuur, nägu? Nimetissõrm? Professor Talis Bachmann tutvustab lugejale nii müüte kui tõsiasju selle kohta, kas ja mil määral on inimese psühholoogiline olemus ja karakter seotud väliste füüsiliste tunnustega.
Mõistagi tuleks tõsiselt võtta ainult neid fakte, mida kinnitavad teadusuuringud. Muudesse tähelepanekutesse suhtugem aga esialgu kui mängu.


Mis on kõrge vererõhk

Professor D.G. Beevers

Käesoleva raamatu näol on tegemist patsiendile mõeldud põhjaliku ja loogilise ülevaatega kõigest kõrgenenud vererõhuga seonduvast, alates selle mõõtmise lahtiseletamisest ja lõpetades teadusuuringute valgustamisega, millele toetuvad kaasaegsed ravisoovitused. Igapäevatöös puutun tihti kokku probleemiga, et raske on veenda inimesi vererõhuravi vajalikkuses, kuna nad tunnevad end hetkel hästi ega tunnista oma vererõhuhäiret piisavalt tõsiseks. Soovitan kõigil, kellel on leitud kõrgenenud vererõhk, leida aeg selle raamatu lugemiseks. Raamatus on väga hästi selgitatud ning põhjendatud kõiki soovitusi, mida arstid kõrge vererõhu korral rakendavad. Samuti on antud loogiline ülevaade tüsistuste tekkemehhanismidest, mis võivad kujuneda, kui kõrgenenud vererõhku pikemaajaliselt ignoreerida. Soovitan raamatut lugeda ka inimestel, kelle pereliikmetel on esinenud kõrgenenud vererõhku, sest vererõhuhäire on teatavasti perekondliku eelsoodumusega.
Samas saab raamatust kinnitust, et kõrgenenud vererõhuga inimene ei pea end mitte haigena tundma, vaid teatud ravijuhiseid järgides võib ta tunda end aktiivse ja elurõõmsana.
Lugupidamisega perearst Reet Laidoja


01.aprill.2010


Umbrohud raviks ja toiduks

T.Niiberg

Malts, nõges, naat, takjas, orashein, võilill ja vesihein on nagu seitse looduslikku päkapikku, kellel igal on oma iseloom, veidi karune välimus, aga hea süda. Need seitse umbrohtu on päästnud eestlasi sajandeid näljahädadest, aidanud tervisehädades. Need loodusannid on meie eestimaised ženšenn, ginko, kuldjuur, päevakübar, ingver, kuldvunts ja karri. Malts, nõges, naat, takjas, orashein, võilill ja vesihein vajaksid senisest hulga suuremat austust ja kasutust.

Loodusravi käsiraamat

Debora Yost

Praegusel keskkonnateadlikul ajastul on saanud selgeks tõsiasi, et paljusid tavalisi tervisehädasid saab ravida turvaliselt ja tõhusalt, kasutades lihtsaid ja 100% looduslikke teraapilisi lähenemisviise.

Loodusravi käsiraamatus on tähestikuliselt järjestatud loodusravimeetodid, et pakkuda leevendust paljudele tervisemuredele allergiast seljavalu ja peapöörituseni ning stenokardiast lihasreuma ja haavanditeni. Lisatud on ka väärtuslik informatsioon toitumise muutmise, ravimtaimede, vesiteraapia, jooga ja mitmesuguste ravimeetodite, nagu näiteks kiropraktika, nõelravi, massaaži ja refleksoloogia tõhusa kasutamise kohta, et tervisehädasid ravida ja vaevusi ennetada.

Enesehinnang

Lihtsad sammud, kuidas arendada eneseväärikust ja ravida emotsionaalseid haavu

Gael Lindenfield

Paljud meie probleemid saavad alguse viletsast enesehinnangust. See võib ohtu seada suhted ja karjääri, põhjustada ennasthävitavat käitumist ning hoida meid tagasi oma potentsiaali kasutamisest. Viletsa enesehinnangu alged paiknevad tavaliselt kaugel lapsepõlves, kuid sellele võib hoobi anda ka täiskasvanuelus saadud kriitika või psühhotrauma.

Sellest täielikult parandatud ja uuendatud „Enesehinnangu” väljaandest saate teada, kuidas taastuda sügavalt juurdunud valust, tulla toime oma haigetsaanud uhkusega, aidata teistel leida oma enesekindlus.


Raamatutvustused aadressilt www.apollo.ee

26.märts.2010

Dieet ei ole ainus lahendus

Arina Jelisejeva

„Dieet ei ole ainus lahendus“ erineb teistest seni ilmunud dieediraamatutest: vastukaaluks raamatutele, mis on üles ehitatud eri dieetide tutvustamisele, tahetakse selles raamatus lugejale selgitada, et kiire, ükskõik kui tõhusana reklaamitud dieet ei ole ega saagi olla ainus lahendus kehakaaluprobleemidele. Kaaluga aitavad võidelda teised, palju efektiivsemad meetmed, mis koostöös tervisesõbraliku ellusuhtumisega pakuvad tunduvalt paremaid ja kauapüsivamaid tulemusi. Parim soovitus on asendada ülesöömine ja kehaline passiivsus mõõdukas koguses kvaliteetsete toiduainete tarbimise ja regulaarse liikumisega. Raamat annab põhjaliku ülevaate kõigist tervisliku toitumisega seonduvatest tõdedest, tutvustab inimese organismi talitlust, organismile vajalikke toitaineid, vitamiine ja mineraale. Lisaks kõigele toiduga seonduvale on raamatu teises osas liikumissoovitused - milline trenn on rasvapõletuseks tõhusaim, kuidas koostada nädala treeningplaani jpm. Raamatu lõpus on ära toodud kõikvõimalikud vajalikud tabelid, nii E-ainete kohta kui ka eri treeningute võrdlused. Arina Jelisejeva töötab personaaltreeneri ja toitumisnõustajana; raamat konsultantidena aitasid kaasa Mai Maser (toitumine) ja Kaisa Marran (liikumine).


Esmaabi

Kuidas aidata hädasolijat

Vladimir Redpap

Käesolevas raamatus käsitletakse üldisi reegleid, mis aitavad ettenägematute olukordade puhul.
- Mida peab sisaldama koduapteek
- Esmaabi arsti saabumiseni
- Verejooksude peatamine
- Käitumine traumade korral
- Esmaabi eluohtlike seisundite puhul
- Esmaabi haiguste korral
- Võitlus valuga

Kui teie laps jäi haigeks

 
Ulatuslik materjal sisaldades soovitusi rahvameditsiini vallast - ravimtaimede kasutamisest.