2017

Jõgi asfaldi all
Ajalaulud


06.2015

Mustvalge

Kassitoome


01.2015

Valguseraasud 


09.2014

Aastasaja lõpp on aastasaja algus. Valik luulet


02.2014 

Okseoksjon


11.2013

Neiuke tuli õõtsudes


04.2013

Laul jääkarudest


11.2012

VALGUS VÕTAB KA RUUMI

Autor: MATS TRAAT 

Muld tasub armastust heldelt, Hesiodost muiates kuulab, täis tumma saladust põu, ning imab endasse töö, unelmad maandab ja põlduri noorusjõu pudendab põrmuks, taltsaks teeb tulipead, tuhnuse kulunud luud hoiule võtab, ei küsi ta iialgi kellegi tahtest, kannatustest, vihahoost, õpetussõnu ei loe.
Hüljatud kundunud nurmel kas sisehäält sundlikku kuuled:
nüüd kõlblust kõpitse, mees, kustumas isade täht!
Vabamaks enam ei saagi. Kõlblus ei asenda kõblast, kui jäänud jõuetuks aeg; kõplast ja käsitsitööst viimselt ehk abi, kui elukord aheneb, viletsus suurdub, ja kõlgasväärtuste reas mõistuse märgiks saab null?


10.2012

(Raamatuga tutvumiseks vajuta raamatu pealkirjale, tagasi raamatukogu kodulehele saamiseks kasuta Back/Tagasi nuppu)

Higgsi Boson

Autor: Jürgen Rooste 


07.2012

Olematuse aiad

Autor: Doris Kareva 

Suur pilt
vähimaski on varjul:
sõnajalas ja sajajalas,
Sajas sõnatus sala-alas.

Taivahe heidet tsirk

Autor: Jaan Kaplinski 

Valimik Jaan Kaplinski uusi lõunaeestikeelseid luuletusi, lisaks vanu hiina luuletusi, ikka lõunaeesti keelde ümber pandud.


05.2012


Terad ja sõklad

Virve Osila

Teeline

Ellen Polujanova


01.2012

Kuldpõrnika lend

Aleksandra Laasi esimene luulekogu Kuldpõrnika lend on linnaluule läbi aastaaegade - mõtisklev ja tundeline, irooniline ja filosoofiline.

Talvest ja külmast kapseldunud hing ärkab kevade saabudes. Unistab suvisel rannal, seikleb ja eksleb looduses. Juba hingabki sügis kuklasse... Mis muud, kui tagasi linna ja puuri. Kuidas edasi? Kaksi või üksi? Saatuse sõrm juba osutas. Leige, kuum, kõrvetab! Kas armastus sulatab lume ja külma? Ajab minema Suure Halli? Kust laenata õigeid otsuseid, pidepunkte ja südamerahu?


Kestmine


Elo Viidingu, ühe säravama tänapäeva eesti luuletaja, uus proosaluuletuste kogu räägib inimlikust olemisest -  nii mõtestatud kui mõtestamata olemisest maailmas, mis on oma väärtuste ja ressurssidega end senisena ammendamas, lõpusirgele jõudmas. Raamatus saavad intellektuaalselt lahatud ja poeetiliselt läbi tunnetatud olemine kui enesekeskne kestmine, olemine kui vaevaline paratamatus ning olemine hingestatud vaimses ruumis. 


12.2011


Tähed tahavad sõnaks

Hando Runnel


Hando Runneli mahukas luulekogu „Tähed tahavad sõnaks“ sisaldab põhiliselt avaldamata luuletusi (kõigest 19 luuletust 357-st on varem ilmunud). Luulekogu on omapärase (vormilise) ülesehitusega. See algab 2-realiste luuletustega, millele järgnevad kolmerealised, neljarealised ja nii edasi, kuni jõutakse kaheksateistkümne- ja enamarealisteni. Luuletusi täiendavad autori joonistused.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.


07.2011

Ma nägin üht tüdrukut

Liisa Kams
 

Liisa Kams (s. 1995) on teismeline eesti koolitüdruk, kes on kolmeteistkümnendast eluaastast luulesse pannud oma mõtteid ja tundeid. Tema luuletused käsitlevad inimsuhteid, ühiskonda, unistusi, igatsusi ja tulevikku, kuhu me suunduda võime, andes aimu uue kasvava põlvkonna väärtustest, maailma mõistmisest ja vaadetest elule. Liisa loomingut on kahel järjestikusel aastal pärjatud Kalju Lepiku luulevõistluse laureaadi tiitliga.02.2011

Hajameelsus

Virve Osila

Luulekogu.