Raamatuga tutvumiseks vajuta raamatu pealkirjale, tagasi raamatukogu kodulehele saamiseks kasuta Back/Tagasi nuppu

06.2015

Argine pits


05.2015

Teeme koos. Väikesed vürtsikad asjad

Meisterdades meistriks


11.2014

Rahvarõivaste valmistamise juhend. Palamuse naine


09.2014

20 klassikalises tehnikas kudumit Fair Isle´i stiilis

Esiemade pärandist inspireeritud sokikirjad

Pärimusmood


05.2014

150 põnevat beebitekki

Makramee. Moekad aksessuaarid

Nostalgilised tikandid

Nutikad näomaalingud


04.2014

Sinu kord heegeldada ja kududa 2


02.2014

Kampsunikirurgia


12.2013

Suur talve ja jõulu käsitööraamat lastele

Sokikudumise meistriklass


10.2013

Loov kunst
Toredad paberloomad


09.2013

Esiemade pärandist inspireeritud kindakirjad


08.2013

Köitev köitmine



05.2013 

EEsti tikand II

12.2012

Häid mõtteid sügiseseks meisterdamiseks
Autor: Tiie Jaaniste

Villapallist villapildin

Nõelviltimise käsiraamat Autor: Raina Subi 




10.2012


Eesti annid ristpistes
Autor: Tiia Artla 
Skandinaavia tikand
Autor: Clare Youngs 



09.2012

Kaunid tikandid

Autor: Monica Zetterström 

Kui õhtud pimenevad ja tekib soov tõmbuda diivaninurka kerra, siis lase käsitööl näppudele tegevust anda ja meelt rahustada. Tiki koju padi või laudlina ja elavda rõivaid tikitud koti või prossi abil.Tekstiilikunstnik Monica Zetterström tunneb eri ajastutest ja kultuuridest pärit tikkimismustreid. Klassikaline roostikand ja juugendstiilis taimornamendid on kõrvuti moodsate mustritega. Raamatust leiab ka lastele mõeldud tööjooniseid.

01.2012

Teeme koos

Väike meisterdamisraamat


Piret Post

Raamat pakub üle 40 lihtsa ja nutika idee lapsega koos meisterdamiseks. Tegevused on jaotatud aastaaegade kaupa: kevadpühadest kuni jõulude ja sõbrapäevani. Iga töö on nii tekstis kui pildis etappide kaupa lahti seletatud. Suurem osa meisterdamisi ei nõua palju ettevalmistusi ega võta kaua aega, küll aga pakuvad mõnusat koos tegutsemise rõõmu. Et asju tehakse koos ema või isaga, on töö jõukohane ja huvitav nii väikelapsele, koolieelikule kui ka algklassilapsele. Ühiselt veedetud aeg on väärtuslik. Meisterdagem koos lapsega! 


03.2011


Häid mõtteid talviseks meisterdamiseks

Tiie Jaaniste

„Häid mõtteid talviseks meisterdamiseks“ annab mõnusaid ideid neile, kes armastavad algupäraseid esemeid ning naudivad isetegemislusti. Raamatu abil arendab nii väike kui ka suur meisterdaja käteosavust, kogub enesekindlust ja tunneb (koos)tegutsemise rõõmu.

Raamatus kirjeldatavate asjade valmistamine ei nõu suuri kulutusi, kuid need sobivad omanäoliseks kingituseks või kodukaunistuseks.

Talvekaunistuste meisterdamisest lusti ja innustust leidnu võib kevadel ning sügisel oodata sellele raamatule lisa. Ilmumas on veel raamatud „Häid mõtteid kevadiseks meisterdamiseks“ ja „Häid mõtteid sügiseseks meisterdamiseks“.



02.2011


Näputööd 3. Heegeldatud õlarätid ja äärepitsid

Liina Meresmaa

Järg mustrivihikutele Näputööd 1 ja Näputööd 2.


Näputööd 2

Heegeldatud äärepitsid

Liina Meresmaa

Käesolev mustrivihik on järg 2009. a ilmunud mustrivihikule Näputööd 1. Mustrivihikust leiate äärepitse rätikutele ja linikutele või mis tahes esemetele, kuhu sobib äärekaunistus. Äärepitse on kerge heegeldada ja heegelkirja lihtne skeemilt lugeda. Pits koosneb korrapärastest ruutudest, mis saadakse ahelsilmustest ja sammastest. Tervikpildi moodustavad tühjade ruutude vahel olevad täidetud ruudud.


21.06.2010


Eesti tikand

280 rahvuslikku mustrit

Elo Lutsepp ja Irina Tammis

Käesolevasse raamatusse on mustreid korjatud, lahti kirjutatud ja tõlgitud nii vanaema või mõne tuttava tikitud esemetelt kui ka varem välja antud trükistest, mis nüüd juba vaat et rariteediks muutunud ja hea õnne korral vaid raamatukogudest leitavad. Kõik kokku on Eestimaa usinate käte ja helgete peade looming. Lisaks ajaloolistele mustritele leiab raamatust erinevate kihelkondade motiividest kokku sobitatud uusi mustrikombinatsioone ning teose autori Irina Tammise originaalloomingut. Kokku on raamatus 220 ajaloolist ja 60 uut tikandimustrit 82 mustrilehel.

Irina Tammis on Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala lõpetanud disainer ning EKA õppejõud. Käsitöö on Irina Tammise elustiil – tikkimise, kudumise ja heegeldamisega on ta tegelenud terve elu, nii nagu ka tema ema, vanaema ja mitmed põlved enne neid. Tekstide autor Elo Lutsepp on Vabaõhumuuseumis töötav ajaloolane ja samuti elupõline käsitööhuviline.


Lihtne seebitegu

Helen Idarand


Teejuht algajale seebivalmistajale.


26.märts.2010

Ajahõngulised heegeldised

Susan Cropper

„Ajahõngulised heegeldised” sisaldab ajatute moeesemete, kaunite aksessuaaride, klassikaliste ja veidrate kinkide ning uus-retroliku kodu- ja aiasisustuse suurepärast kollektsiooni, mille on spetsiaalselt kogunud Loopi asutaja Susan Cropper mitmetelt juhtivatelt rahvusvaheliselt tuntud heegeldisaineritelt. Kasutades luksuslikke, tekstuurseid lõngu, nagu alpaka, siid, puuvill, mohäär ja kašmiir, õrnades maalähedastes ja selgetes toonides, nagu määrdunud roosad ja sinised, kreemika eri varjundid, maapruun, leheroheline ja põlenud oranž, lasevad need nostalgilised disainid järgi anda oma sisemisele hipi-tšikile, luues samal ajal säilitusväärseid aardeid tulevikuks. Projektid sisaldavad mitmeid erinevaid silmuseid ja töövõtteid – mõned on kiired ja lihtsad, kuid teised nõuavad rohkem aega ja oskusi. Iga juhendi juures on lõnga kirjeldus ning soovitused kaunistamiseks nööpide, paelte ja tuttidega.


Mõnusad kudumid mudilastele

Zoe Mellor

25 kudumit lastele alates 6. elukuust kuni 4. eluaastani.
Raamatus on midagi sobivat igale lapsele: mudelite seas leiad nii täpilised papud, palmikkudumid, lillelised kampsunid kui haldjakleidi. Lõngavalik ulatub mõnusalt jahedaist puuvillalõngadest kuni soojade villaste lõngadeni.