Küberturvalisusest

20.novembril kutsuti üle Eesti olema inimesi  „ IT-vaatlik!“ Selle raames olid kõik huvilised, eriti eakamad oodatud Eesti raamatukogudesse kübernõu küsima.

„Küberturvalisus kõlab keeruliselt, kuid algab lihtsatest asjadest. Olgu selleks senisest pikem parool või oma nutitelefoni uuendamine, kõike seda saab teha odavalt ja kiiresti, kuid see tundub paljudele justkui uus tundmatu maailm,“ ütles RIA juhtivanalüütik Lauri Tankler. „Tegelikult on kõigil vaja lihtsaid teadmisi, kuidas ohutumalt küberruumis käituda. Mul on hea meel, et kohalikud raamatukogud on jätkuvalt kohaks, kus kogukond üksteist aitab.“

20. novembril oli võimalik oma kohalikust raamatukogust saada nõu teemadel nagu tugevad paroolid, seadmete uuendamine, failide varukoopiate tegemine, privaatsuse tagamine sotsiaalmeedias, õngitsuskirjade äratundmine ja muudes turvalisuse küsimustes. Kuigi kampaania on suunatud eelkõige vanemaealistele, oli  üle Eesti raamatukogudes võimalik abi küsida kõigil.

Lüllemäe raamatukogu panustas sellesse ülivajalikku algatusse ainsana Valgamaalt. Nõuküsijaid oli sel päeval neli. Kes sel päeval raamatukogusse ei jõudnud, soovitan iseseisvalt end harida lehekülje  https://itvaatlik.ee/  abil või tulla lihtsalt endale sobival ajal raamatukogusse.

Lüllemäe raamatukogule on  esmase  arvutialase nõu ja abi osutamine üsna igapäevane ja elementaarne. Seega julgustan ka edaspidi vajadusel esmaste muredega raamatukogusse pöörduma.

Triinu Rätsepp
Lüllemäe raamatukogu harukogu juhataja

Eelmine
Tegus õhtu Lüllemäe Põhikoolis
Järgmine
Karula.ee veebileht on avatud

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Email again: